1bc9 Parafia Św. Jana Chrzciciela w Kazimierzu

SAKRAMENT BIERZMOWANIA 2015r. 30 maja 2015r.

30.05.2015r. w kościele p.w.Św.Jana Chrzciciela w Kazimierzu 35 kandydatów do Sakramentu Bierzmowania przyjęło go z rąk J. E. ks.bp. Adama Lepy. Ochrzczeni weszli w dalszy etap chrześcijańskiego wtajemniczenia. Otrzymali tego samego Ducha Świętego, który w dzień Pięćdziesiątnicy został zesłany przez Pana na Apostołów.
Duch Święty oświeca nasz rozum abyśmy Słowo Boże należycie zrozumieli i innym je głosili. To on umacnia naszą wolę abyśmy odważnie i mężnie walczyli ze złem, a czynili dobro. W Sakramencie Bierzmowania Duch Święty pomnaża łaskę uświęcającą, czyli życie Boże w nas.Wyciska na duszy niezatarty znak wyznawcy chrystusowego, udziela siedmiu darów,daje łaskę uczynkową, abyśmy wiarę mężnie wyznawali, bronili jej i według niej żyli. Sakramentu tego udziela się przez namaszczenie krzyżmem na czole i przez wypowiedzenie słów: "Przyjmij znamię Ducha Świetego".